ERSOY TİCARET

İkinci El Eşya Alım Satım

Ankaranın En Büyük Spot Eşya Pazarı

2. El Eşya Satan Yerler

Yurt dışında da son derece yaygın olan 2. el eşya satan yerler, hem her ne sebeple olsun elden çıkartılmak istenilen eşyaların boşa gitmesini önlemiş oluyor, hem de ihtiyaç sahiplerinin arayışlarına cevap olabilecek son derece uygun bir seçenek olarak kendine ortaya koyuyor.

Avrupa ve Amerika'da evlerde kullanılan ürünlerin zamanla birlikte sık sık değiştirilmesi durumu, sahip olunan eşyaların halen sağlam ve kullanılabilir oldukları halde boşa gitmelerine sebep olabiliyor. Bu durumda ise eşya sahipleri oldukça hesaplı fiyatlarla ellerindeki eşyaları satışa çıkararak bu durumdan kazanç elde etmiş oluyorlar, öte yandan satın alanlar ise hasarsız ve kullanıma uygun ürünleri çok ucuza elde edebiliyor.

Bizde de kendine yer bulan ikinci el eşyalar, satın alma aşamasında özellikle üniversite öğrencileri, bekarlar, yeni evliler, memurlar ve dar gelirli vatandaşlar gibi ekonomik olarak durumu sıfır eşya almaya çok da müsait olmayanlar için hayat kurtarıcı bir unsur olmaktalar. Hem sağlam hem de ucuz olan bu ürünler bir evin temel ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmenin en kısa ve ucuz yolu. Elden çıkartılmak istenen eşyalar ise çeşitli kriterlere göre değerlendirilerek hak ettikleri en uygun karşılığı almaları sağlanır, böylece hem satan müşteri hem de alan işletmeci alışverişten kazançla ayrılmış olur.

2. El eşya satan yerler, tüm bu gerekçeler bir arada düşünüldüğünde son derece önemli birer ekonomik dönüşüm araçları haline gelmekteler.